חוששים מכאבים בחג? נוסעים לחו"ל? 5 דברים שיעזרו לכם!

זה אותו תרחיש שחוזר על עצמו שוב ושוב: כאב השיניים נוטה להתפרץ בדיוק מתי שלא מצפים לו- ערבי שבתות וחגים או בדיוק כשנוסעים לחו"ל.

אני ממליצה לכם להדפיס ולתלות על המקרר את מה שאני הולכת לשתף אתכם כאן!

אחד הפחדים שאנשים רבים מדברים עליהם בהקשר של נסיעות לחו"ל זה- מה יקרה אם אצטרך סיוע רפואי- למי אפנה במקום זר'? וגם כשאתם נמצאים בסביבה המוכרת לכם, במהלך החגים, כשמרפאות השיניים מסביבכם סגורות- בוודאי תרצו לדעת מה ביכולתכם לעשות בבית כדי להקל על הכאב באופן מידי ולהמשיך ליהנות מהחג.

בפוסט זה נדבר על 5 דברים שכדאי שיהיו לכם בבית או שתיקחו אתכם לחו"ל כדי להתמודד עם כאבי שיניים במידה ואתם חוששים שהוא עלול לתקוף אתכם באמצע הטיול/ החג.

 

ישנם מספר דברים שהייתם רוצים להחזיק בבית במידה וכאב השיניים מתפרץ ולא ניתן לטפל בו מידית.

ישנן דרכים קונוונציונליות וגם דרכים טבעיות לטיפול בכאבי שיניים באופן ביתי, כאשר מרפאת השיניים סגורה/ אינה קרובה אליכם.

נדבר כאן על שתי הדרכים.

הדרך הקונוונציונלית לשיכוך יעיל של כאב השיניים: ניתן לצרוך אדוויל+ אקמול. השילוב של שני אלו הוא שילוב מנצח. אלו שני משככי כאבים הפועלים במנגנונים שונים וביחד הם יוצרים אפקט משולב, שהוא יעיל יותר מאשר כל אחד לחוד.

מאחר ולאדוויל יש תופעת לוואי של כיבי קיבה בשימוש ממושך אז מומלץ: 1. להימנע משימוש ממושך, 2. ליטול רק על קיבה מלאה (לאחר ארוחה).

גם שימוש ממושך באקמול עלול להכביד על פעילות מערכת הכבד.

לכן, אתם מחליטים להשתמש במשככי כאבים אלו עדיף ליטול בנוסף תוסף איכותי של ויטמין C, המסייע לפעילות הכבד ותומך בו.

 

 

/wp-content/uploads/2016/06/הרשמה-למדריך-אתר.jpg

אני, באופן אישי, מעדיפה לנסות תחילה להשתמש ברמדיות טבעיות להפחתת כאבים.

במידה ואינכם מעוניינים ליטול משככי כאבים מסיבות בריאותיות, ישנן רמדיות טבעיות, היכולות להיות אפקטיביות בהפחתת הכאב:

לכל אחד צריך שיהיה בבית מספר מוצרים טבעיים, המשמשים כעזרה ראשונה במקרה של כאבים. יש להדגיש הללו יוכלו לסייע באופן מידי אך לא כולם יהיו טובים לשימוש בטווח הארוך. לכן תמיד מומלץ להיוועץ ברופא השיניים על מנת לוודא שהשימוש שאתה עושה בחומרים אלו הוא תקין.

בין הדברים שתרצו למצוא בארון ע.ר ראשונה הטבעי שלכם: חימר ירוק, שמן אתרי ציפורן ושמן אתרי ג'וניפר אשר להם שימוש רב בע.ר לכאבי שיניים וחלל הפה. שלושת אלו הם השימושיים ביותר. ישנן כמובן, רמדיות טבעיות נוספות.

במידה ומתפרץ כאב שיניים ניתן לקחת את החימר הירוק – כף חימר עם מספר טיפות מים ולייצר ממנו מרקם של 'בוץ דביק'. כשהחימר במצב כזה- ניתן להניח את החימר הירוק על גבי השן הכואבת ולתת לזה לנוח לפחות 20 דקות. ניתן לחזור על הפעולה הזו מספר פעמים ביום.

זו בעצם מין נוסחת פלא– עד כה מחקרים טרם הצליחו להסביר את המנגנון שבעזרתו החימר הירוק מונע כאבי שיניים, אך זהו טיפול עתיק יומין שעובד כבר אלפי שנים ובהצלחה רבה!

ID-100148959

 

/wp-content/uploads/2016/06/Untitled-design-2.jpg

לגבי ציפורן וג'וניפר. ישנה תערובת של 1:1 של שני שמנים אלו. האפקט הסינרגיסטי שלהם מצוין. הציפורן הוא אנטיספטי ומאלחש מקומי מצוין- משכך כאבים, במקרה שמקור הכאב הוא מהחניכיים. הג'וניפר מעודד זרימה של דם וריפוי של החניכיים. ניתן לקחת את התערובת של השמנים הללו ולעסות את אזור החניכיים מסביב לשן הכואבת. זה יעיל מאוד!

במידה ואין באפשרותכם למצוא את הסינרגיה של שני שמנים אלו- השתמשו בשמן ציפורן בלבד. אך שימו לב- שמן הציפורן הוא שמן מאוד מרוכז וחשוב להשתמש בו עם שמן בסיס אחר בנוסף (טיפה אחת בלבד של שמן ציפורן בתוך חצי כפית של שמן בסיס כמו שמן קוקוס או שמן שקדים ואפילו שמן זית, המצוי בכל מטבח.

מוטב לא לחכות עם הכאבים ולפנות למרפאת השיניים הקרובה, ברגע שהיא תהיה זמינה עבורכם. אם יש סדק בשן או לחלופין חור- השמנים האתרים יעבדו מצוין בשיכוך הכאבים מאחר והם יחדרו דרכם בקלות. עם זאת, דבר זה לא מונע התפתחות של החור ו/או הסדק בשן. לכן טיפול שיניים יוכל לסייע לכם למנוע את המשך הידרדרות המצב בעתיד ולחזקת את השיניים שלכם מן היסוד!

אז שימרו על עצמכם

ותהנו מהחג

באיחולי חג שמח ושנה טובה,

ד"ר שרית אברהם.

/wp-content/uploads/2016/06/IDEAL-TREATMENT231.jpg