דברים שכדאי לדעת לפני שיקום מורכב

דברים שכדאי לדעת לפני שיקום מורכב

היום רציתי לחלוק עמכם מידע חיוני ביותר לפני טיפולי שיניים לשיקום מורכב.

זאת בעקבות הניסיון שלנו עם המתרפאים כאן במרפאה.

פעמים רבות אנשים מגיעים למרפאת השיניים במטרה לבצע טיפולים לשיקום הפה בלא ידיעה לגבי הגדרת הציפיות שלהם מהתוצאה המיוחלת בסיום הטיפול השיקומי.

גם כאן, כמו בכל תהליך בחיים, חשוב ביותר לערוך רשימת ציפיות מיוחלות.

נק' אחת חשובה, אשר אנשים רבים נוטים לפספס, עקב כך שעיקר המאמצים שלהם מכוונים כלפי הצד התפקודי של השיקום, היא נק' המבט האסתטית.

נכון יהיה לומר כי פעמים רבות יש תחילה לטפל בשיקום התפקודי של הפה (שיקום המפרק, שיקום שיניים חסרות- גשרים, שתלים, כתרים וכו') אך זו טעות להתעלם מהשיקום האסתטי בד בבד.

גם אם בנק' ההתחלה- לא ניתן לשלם עבור שיקום תפקודי יחד עם אסתטי, במידה וזהו דבר אשר ברצונך לבצע ביום מן הימים, לפני תכנון השיקום הסופי יש לקחת זאת בחשבון?

מדוע? דבר זה עלול להשפיע על התכנון השיקומי התפקודי במקרים מסויימים ועדיף לקחת זאת בחשבון מראש.

images

איזה צבע תרצה שיהיה לכתרים הסופיים ? זו דוגמא למקרה בו רצוי לתכנן מראש!

בנוסף, במידה וידוע מראש כי בעתיד יבוצע גם שיקום אסתטי של השיניים, הכתרים שיבוצעו במהלך השיקום התפקודי יהיו תואמים בצבעם לתוצאה הסופית המיוחלת.

ללא תכנון מראש, עלול להיווצר מצב בו הצבע של הכתרים בשיקום הסופי יהיה תואם לצבע השיניים הנוכחי, אשר יכול להיות יותר צהוב/אפור מהצבע אליו מייחל המטופל. לעומת זאת, במידה והמטופל יודע מראש כי ברצונו לקבל תוצאה יותר אסתטית ולבנה, תבוצע, כתהליך ביניים, הלבנת שיניים ותאום ציפיות לגבי הצבע הסופי המיוחל.

מה קורה במידה ולא לוקחים בחשבון את התוצאה הסופית המיוחלת?

פעמים רבות מגיעים אלי למרפאה אנשים, לאחר שכבר בוצע להם שיקום תפקודי במרפאות אחרות עם רצון לשקם את האסתטיקה שלהם. הבעיה המרכזית שלהם כרגע היא, שלאחר שהם כבר שילמו על כתרים קודם לכן, עתה הם רוצים להחליף גם אותם בגלל שהצבע כלל אינו תואם את הציפיות האסתטיות שלהם.

1

הלבנת השיניים מראש- עוזרת לנו להגיע לצבע כתרים טוב יותר לכתחילה!

לכן, חשוב לקחת בחשבון- לפני ביצוע כל טיפול שיקומי שהוא (שתלים, כתרים, גשרים וכו') יש לקחת מספר רגעים ולחשוב טוב מראש- מה התוצאה הסופית המיוחלת עבורך?!

זה יוכל לעזור לך רבות!

 

אצלנו במרפאת השיניים תהיה לך האפשרות למצוא צוות שילווה אותך מההתחלה ועד הסוף, לאורך כל הדרך, מתוך אמונה שזה פשוט טבעי שיהיה לך טוב ושתצא מרוצה מהטיפול!

לתאום תור לבדיקה וייעוץ התקשר עכשיו: 02-6503208