5 המזונות החשובים ביותר לטיפול בשיניים ובחניכיים

בפוסט זה ד"ר שרית תלמד אותנו מהן אבני הבניין החשובות ביותר, שעלינו לספק לגוף כדי לטפל ביעילות במחלות חניכיים ולחזק את השיניים.

במאמר זה נלמד גם מהיכן ניתן להשיג אבני בניין אלו גם בלי לקנות תוספי תזונה יקרים וכן.

לפני שתמהרו לקנות תוספי תזונה המכילים את אבני הבניין החשובות הללו מן המזון- חשוב שתדעו כי ד"ר שרית אינה מליצה בד"כ על צריכת תוספי מזון, אשר אינכם מכירים את כל המרכיבים שלהם או אשר לא הומלץ לכם לצרוך אותם ע"י מטפל מנוסה ומורשה.

תוספי מזון רבים עלולים להכיל תוצרי פסולת תעשייתית ו/או חומרים משמרים מזיקים. גם כאן- חשוב לבדוק טוב את המוצרים לפני שאתם צורכים אותם.

5 אבני הבניין החשובות ביותר מן המזון:

ויטמין C

לוויטמין C יש תכונה מאוד בולטת של נוגדת חמצון, מפחיתה דלקת ומאפשרת בנייה של רקמות חניכיים.

מזונות המכילים יחס גבוהה של ויטמין C הם: קיווי,בגמבה, ברוקולי, גוג'י בריס, כרוב ניצנים, קייל, אשכולית, תפוזים, תותים, פירות יער, גויאבה.

ניתן להשיג וויטמין C כתוסף- מומלץ לצרוך באבקה כחומצה אסקורבית. שמים כחצי כפית בכוס מים/ מיץ טבעי ושותים. להגברת יעילות- מומלץ לשתות שתי כוסות מים נוספות, שכן זהו וויטמין מסיס מים ויעילותו גוברת ככל ששותים יחד אתו יותר מים.

ויטמין D + ויטמין K

שני אלו נמצאו מאוד יעילים לבנייה של עצם החניכיים וחיזוק חומר השן.

נמצאים באופן טבעי במזונות:

ויטמין D: דגים שמנים (סלמון, מקרל, טונה), שמן דגים (FERMENTED COD LIVER OIL) , טונה מקופסא/סרדינים, פטריות פוטבלה, חלמון ביצה, כבד בקר. לשפעול הויטמין בגוף חושב להיחשף לפחות 10 דקות מדי יום לאור השמש.

ויטמין K- קייל, בצל ירוק, כרוב, כרוב ניצנים, שזיף מיובש, מלפפונים, ברוקלי, בזיליקום מיובש, אספרגוס, חמאת עיזים, שמן דגים (הכי מומלץ FERMENTED COD LIVER OIL )

אומגה 3

מחקרים הראו כי מטופלים הנוטלים אומגה 3 על בסיס יומי- הראו הפחתה משמעותית במדדים של דלקות חניכיים. ד"ר שרית מדווחת על עלייה ביעילות התוצאות בשימוש של אומגה 3+ פרופוליס לצורך טיפול בדלקות חניכיים חריפות.

קו- אנזים קיו 10

אבן בניין זו הוכחה במחקרים רבים כתורמת רבות לטיפול ומניעה של דלקות חניכיים בשל פעילותה הנוגדת פעילות של רדיקלים חופשיים בתא. נמצאת במזונות: 

בשר בקר ועופות שגודלו בתנאים אורגניים, ביצי חופש, דגים, תותים, ברוקולי, כרובית, תפוזים.

סלניום

יעילותו של הסלניום היא רבה. פעילותו החשובה ביותר היא בחיזוק פעילותם של תהליכים נוגדי חימצון ומנקי רעלים מן הגוף.  המזונות המכילים תכולה גבוהה של סלניום הם: שום, אגוזי ברזיל, תרד, ביצים, טונה צהובה.

ככלל, מוטב לצרוך תזונה מיטבית, המספקת את אבני הבניין הללו בשלמותם. פעמים רבות תוספי המזון התעשייתיים אינם יעילים ואף עלולים לגרום לנזק, מכיוון שהם מגיעים בצורה כימית ולא בצורה השלמה שבה הם נמצאים בטבע. 

עם זאת, במידה ואתם סובלים מדלקת חריפה ביותר ויש צורך בשימוש במינון גבוהה של אבני הבניין הללו דרך תוספי תזונה, מומלץ להיוועץ ברופא/ נטורופת המכירים את התוספים השונים ויודעים בדיוק כיצד ומהיכן כדאי לצרוך אותם.

/wp-content/uploads/2016/10/1DMK0943-e1476371970465.jpg

מטופלים המגיעים למרפאת השיניים של ד"ר שרית אברהם נהנים מעצות חשובות אלו ועוד.

מתלבטים לגבי ניתוחי חניכיים? עקירות ושתלים?

לד"ר שרית שיטה יעילה ומנוסה לשמירה על השיניים הטבעיות שלכם.

לקביעת תור לבדיקה וייעוץ חייגו עכשיו: 02-6503208