כיצד ניתן לצרוך ויטמין C  בדרך היעילה ביותר לשמירה על השיניים?

כפי שכתבנו במאמר קודם- מחקרים הראו כי בחולים אשר סבלו ממחלת חניכיים חמורה, צריכה יומית של ויטמין C  עזרה מאוד לשיקום ואיזון בריאות החניכיים.

כאשר ישנם מצבים בהם השן מתנודדת, החניכיים כואבות/מדממות, הוויטמין הזה יסייע לכם רבות לייצב את השן, להפחית את הכאב והדימום ובסופו של דבר- יוכל לסייע לכם רבות בשמירה על השיניים הטבעיות שלכם כדי שלא תצטרכו לבצע ניתוחי עקירות ושתלים.

ישנו ויכוח גדול מאוד בין בעלי מקצוע רבים, העוסקים בעולם התזונה והבריאות, באשר לאופן הצריכה של ויטמין C- האם לצרוך אותו ממקורות טבעיים בלבד או שמא מתוספי תזונה?

נטורופתים רבים אינם ממליצים על צריכה של ויטמין C  מתוספי מזון , כי אם צריכה שלו ממקורות טבעיים טבעי.  ישנם מזונות על העשירים במיוחד בויטמין C  כגון: ספירולינה, פירות יער, תותי גוג'י, קיווי- אלו בעלי התכולה הגבוהה ביותר של ויטמין C.

לעומתם, ישנם תזונאים הממליצים לצרוך אבקה של חומצה אסקורבית, אשר היא בעלת תכולה גבוהה של ויטמין C.

במידה ונוטלים תוסף תזונה- מומלץ לצרוך אותו באבקה ולא בקפסולות או בטבליות, מאחר ולשם הכנת הטבליות משתמשים בחומרים שמוטב להימנע מחשיפה אליהם (לרבות תוצרי נפט).

ניתן לערבב 1/2 כפית מהאבקה בכוס מים ולשתות. זה מעט חמוץ, אבל מחקרים כבר הראו שזה עושה את העבודה בטיפול במחלות חניכיים ובכלל.

מהניסיון שיש לנו במרפאת השיניים- נטילת ויטמין  C באבקה כחומצה אסקורבית הראה יעילות טובה יותר בשיקום בריאות החניכיים, במיוחד באנשים אשר הראו נטייה לפתח מחלת חניכיים מתקדמת.

ויטמין C הנו ויטמין אחד מרשימה ארוכה של דברים ,אשר יסייעו לך רבות במטרה לשמור על השיניים הטבעיות שלך. כאשר מטופלים מגיעים למרפאתנו עם תלונה על כאבים/ דימום מהחניכיים אחד הדברים הראשונים שיבוצעו, לאחר תשאול מקיף, הוא ייעוץ לאורח חיים בריא. בין היתר, ד"ר שרית מתאימה באופן אישי רשימה של תוספי תזונה חיוניים, בהתאם למצב האישי שלך.

בזכות הגישה הייחודית בה היא מטפלת, ד"ר שרית זוכה להצלחה רבה גם במצבים, בהם היה נראה לכתחילה כי יהיה קשה לשמור על השן. במילותיה של ד"ר שרית: "אני שמחה ומודה על כך שזכיתי להכיר שיטת טיפול מדהימה שכזו, המסייעת לנו רבות לשמור על השיניים הטבעיות של המטופלים, גם במצבים בהם זה היה נראה בלתי יאומן בהתחלה. לכן, תמיד כדאי להתחיל קודם בניסיון לשמור על השן לפני שפונים לעקור ולשים שתל. היתרון עבור המטופל: טיפול טוב יותר לבריאות הכללית, חסכוני יותר ומחזיק מעמד למשך שנים רבות יותר"

למי הטיפול מתאים? רק למי שחושב שהוא באמת רוצה להכניס שינוי לחייו, למי שמרגיש שהדרך הטבעית והבריאה זה מה שכדאי לו להשקיע בו כי לאורך השנים זה מה שיסייע לו לשמור על השיניים הטבעיות שלו ולחיות חיים טובים יותר!

במידה ויש לך לבטים לגבי עקירות ושתלים, בוודאי תרצה להתייעץ תחילה עם ד"ר שרית, אשר לה ניסיון רב ושיטת טיפול יעילה , אשר בעזרתה הצלחנו לסייע לאנשים רבים לשמור על השיניים הטבעיות.

לתיאום תור לבדיקה וייעוץ במרפאת השיניים שלה ניתן להתקשר כבר עכשיו: 02-6503208.

 

***שימו לב- במידה והנכם לפני טיפול שיניים מומלץ לא לצרוך ויטמין C  באותו היום (לפני הטיפול) שכן נמצא כי צריכה של  ויטמין זה מפחיתה את יעילות חומרי ההרדמה לטיפולי השיניים.