איך אפשר לחזק את החניכיים ולשמור על השיניים הטבעיות

אם מוכר לך התרחיש שבו החניכיים מדממות, השיניים מתנודדות וכבר לא ברור לך מה לעשות, לד"ר שרית מספר ומספר דברים שיכולים לעזור לך לך.

כדאי לדעת כי ויטמין C ממלא תפקיד מרכזי במניעת מחלות חניכיים.

חלק מהתופעות הנצפות במחלות חניכיים- דימום מהחניכיים, נסיגת עצם או נסיגת חניכיים הן תוצר של תגובת מערכת החיסון למחלה. אפשר לראות במערכת החיסון מעין צי של שוטרים קצרי רואי- התאים הללו מתקשים לראות טוב מספיק כדי להבין שהם עלולים לפגוע גם בתאים עצמיים של הגוף וברגע שהם חשים בפלישה של אויב הם פשוט יורים לכל הכיוונים במטרה לחסל אותו. אותם דברים, שתאי מערכת החיסון יורים לכל עבר עלולים לגרום, בין היתר, לספיגה של עצם ובכך לנסיגת חניכיים.

מדוע חשוב לך להבין ולדעת את זה? על מנת שתהיה לך היכולת להבין מה הם הדברים, אשר חיוניים עבורך לשמירה על השיניים הטבעיות שלך.

כחלק מפעילות מערכת החיסון- תאי המערכת משחררים גורמים מחמצנים על מנת להילחם בחיידקים/ מיקרואורגניזמים השותפים ליצירת הזיהום בחניכיים. ויטמין C  הוא בעל פעילות נוגדת חמצון . ויטמין C    הוא גם חיוני לשמירה על שלמות הקולגן- המסייע לבנייה מחדש של רקמת החניכיים.

מחקרים הראו כי בחולים אשר סבלו ממחלת חניכיים חמורה, צריכה יומית של ויטמין C  עזרה מאוד לשיקום ואיזון בריאות החניכיים.

ישנו ויכוח גדול מאוד בין בעלי מקצוע רבים, העוסקים בעולם התזונה והבריאות, באשר לאופן הצריכה של ויטמין C- האם לצרוך אותו ממקורות טבעיים בלבד או שמא מתוספי תזונה?

בכתבה הבאה ד"ר שרית תענה לנו על השאלה הזו ותיתן לכם הסבר מדויק באילו מצבים כדאי לצרוך אותו פשוט מהתזונה ובאילו מצבים יש לצרוך אותו כתוסף מזון. בנוסף, היא תסביר כיצד ניתו להשיג מכל מקור (טבעי/תוסף תזונה) את האפקט המירבי מצריכה של ויטמין C  לצורך חיזוק החניכיים ושמירה על השיניים הטבעיות שלך.

במרפאת השיניים של ד"ר שרית, בנוסף לטיפולי השיניים הנעשים במרפאה, בגישה הטבעית, כל מטופל מקבל הסבר וייעוץ אישי לאורח חיים בריא, במטרה לסייע לו לשמור על השיניים הטבעיות שלו.

לד"ר שרית ניסיון רב עם טיפולי שיניים בגישה הטבעית, העושים שימוש, בין היתר, בצמחי מרפא ומכוונים כולם לשמירה על השיניים הטבעיות. כתוצאה מהניסיון העשיר שלה, ד"ר שרית מאמינה כי במרבית המקרים אין כלל צורך לבצע ניתוחים/ עקירות ושתלים וכי ניתן לשמור על השיניים הטבעיות בריאות ויפות.

במידה ויש לך לבטים לגבי עקירות ושתלים, בוודאי תרצה להתייעץ תחילה עם ד"ר שרית, אשר לה ניסיון רב ושיטת טיפול מצליחה לשמירה על השיניים הטבעיות.

לתיאום תור לבדיקה וייעוץ במרפאת השיניים שלה ניתן להתקשר כבר עכשיו: 02-6503208