כיצד תוכל לצמצם בחצי את טיפולי השיניים שמוצעים לך

בפוסט זה נלמד כיצד ניתן לצמצם בחצי את כמות טיפולי השיניים וליהנות מבריאות שיניים טובה יותר מאי פעם.

כן, קראת נכון! במרפאות שיניים רבות ניתן למצוא גישה המעודדת במידה מה את בניית תכנית הטיפול השיקומית על סמך צילומי הרנטגן בלבד. לעומת זאת, בדיקה מקיפה אמורה לשלב בדיקה קלינית יחד עם צילומי הרנטגן.

פעמים רבות אנשים מתקשרים אלי למרפאה בבקשה לשלוח אלי את צילומי הרנטגן שלהם על מנת לקבל ייעוץ טלפוני. תכף תהיה לך היכולת להבין למה אני מסרבת לבצע את הייעוץ כך! חשוב שתדע שזו טעות גדולה שעלולה להוביל אותך לבעיה!

בבדיקה הקלינית- דברים שנראו במצב מסוים עלולים להתברר כמצב אחר לגמרי. לדוגמא- טיפולי שורש; אנשים רבים מבקשים לשלוח אלי צילומי רנטגן במייל על מנת שאומר להם אם צריך לבצע טיפול שורש או לא. בטיפול על פי הגישה הקונבנציונלית, במרבית המקרים בהם בצילום הרנטגן ייראה חור עמוק ייתכן ותיקבע תכנית טיפול לטיפול שורש, מבנה וכתר.

לעומת זאת, רופא שיניים המטפל על פי הגישה הביו-מימטית (רפואת שיניים טבעית) יוכל להציע תכנית טיפול אחרת במעל ל- 80% מהמקרים. כן, מעל 80% מהמקרים של שיניים עם חורים גדולים ועמוקים- יכולות לעבור החלמה מאוד יפה בשיטה הטבעית, ללא טיפולי שורש, מבנים וכתרים.

באופן דומה, רפואת השיניים הטבעית (הביומימטית) משתמשת בשיטות ייחודיות על מנת לשמור על השיניים הטבעיות בפה. ישנם מקרים רבים בהם במקום לבצע עקירה ושתל ניתן לשמור על השן הטבעית בזכות השימוש בשיטות ייחודיות אלו. 

כידוע, שמירה על השיניים הטבעיות עולה הרבה פחות מאשר לבצע טיפולי שורש, מבנים, כתרים, שתלים ועקירות.

רפואת השיניים הטבעית מתייחסת לשימוש בחומרים, דרכי האבחנה והטיפול באופן ייחודי. השיטה פותחה בשנת 1992 ע"י צוות חוקרים בארה"ב, אשר בראשם עמד החוקר (שהוא גם רופא שיניים) PASKAL MANGNE.

מטרת השיטה היא לשמור ככל הניתן על השיניים הטבעיות בפה.

כיום, ישנם רופאים רבים ברחבי העולם המטפלים בדרך ייחודית זו.

בעזרת שיטה זו ניתן לטפל בשיניים ללא צורך בטיפולי שורש/ עקירות ושתלים ביותר מ- 80% מהמקרים.

לכן מומלץ ללכת לרופא שיניים המטפל בגישה הטבעית, מאחר ופעמים רבות בשיטה זו ניתן למצוא דרכי טיפול שהן פחות פולשניות ולכן גם העלויות של תכנית הטיפול הכללית יכולות להסתכם בעלויות נמוכות הרבה יותר