כיצד תה ירוק יכול לסייע לך לטפל בדלקות חניכיים ביעילות?

תה ירוק ידוע כמשקה בריאותי זה אלפי שנים. התועלות הבריאותיות של התה הירוק מיוחסות בעיקר לנוגד החמצון EGCG הנמצא בו.

לדברי ד"ר שרית,  אחד הדברים החיוניים לטיפול במחלות חניכיים הנו שימוש במזון, תוספים וצמחי מרפא הפועלים כנוגדי חמצון יעילים ביותר.

לתה הירוק ישנן תכונות נוספות, המאפשרות לו לסייע גם במניעה של חורים בשיניים ע"י כך שהוא: 1. מעלה את זמינות הפלואור , המצוי באופן טבעי בחלל הפה. 2. התה הירוק מעכב פירוק של שאריות מזון הנותרות בין השיניים לאחר הארוחות ובכך מעכב את פעילות החיידקים האחראיים על היווצרות של חורים בשיניים, 3. כתוצאה מהנאמר בסעיף 2, לתה הירוק יכולת לשמור על רמת החומציות בפה.

אז איך משתמשים בתה הירוק להפקת תועלת מרבית?

בשתייה– אם יש לכם מחלת חניכיים  (אם לא אובחנת ע"י רופא שיניים- אם יש לכם כל הזמן דימום מהחניכיים ו/או ריח רע מהפה) מומלץ לשתות 2-3 כוסות תה ירוק מדי יום. יש לשים לב- שתיית תה ירוק אינה מומלצת על קיבה ריקה מכיוון שהוא גם בעל תכונה של המרצת הדם והעלאת רמות הקורטיזול ואדרנלין ואף העלאת רמות אינסולין. לכן, הזמן הטוב ביותר הוא לשתות כוס קטנה (חצי כוס רגילה) לאחר הארוחות, כך הוא גם יסייע לכם בעיכול.

%d7%a4%d7%99%d7%99%d7%a1%d7%91%d7%95%d7%a7-%d7%99%d7%a0%d7%95%d7%90%d7%a8-3

בשטיפת פה– הכינו מראש תמצית מרוכזת של התה הירוק והוסיפו לתמצית זו שתי טיפות שמן אתרי פפרמינט (על כל 500 מ"ל תמצית) ושיטפו בוקר וערב, לאחר צחצוח השיניים. לסובלים מעששת מוגברת (הרבה חורים בשיניים) ד"ר שרית ממליצה להשתמש בשטיפה הזו גם לאחר כל ארוחה.

לד"ר שרית ניסיון רב עם טיפולי שיניים בגישה הטבעית, העושים שימוש, בין היתר, בצמחי מרפא ומכוונים כולם לשמירה על השיניים הטבעיות. כתוצאה מהניסיון העשיר שלה, ד"ר שרית מאמינה כי במרבית המקרים אין כלל צורך לבצע ניתוחים/ עקירות ושתלים וכי ניתן לשמור על השיניים הטבעיות בריאות ויפות.

במידה ויש לך לבטים לגבי עקירות ושתלים, בוודאי תרצה להתייעץ תחילה עם ד"ר שרית, אשר לה ניסיון רב ושיטת טיפול מצליחה לשמירה על השיניים הטבעיות.

לתיאום תור לבדיקה וייעוץ במרפאת השיניים שלה ניתן להתקשר כבר עכשיו: 02-6503208