כיצד רפלוקס וצרידות במיתרי הקול עלולים להרוס לך את השיניים

כדאי לך לדעת מהן הדרכים בהן תוכל לשמור על השיניים שלך.

אנשים רבים נוטים לסבול מרפלוקס.

מהו רפלוקס? רפלוקס הנו מצב בו ישנה עלייה של חומצה מן הקיבה אל הוושט והגרון. כ- 40% מהאנשים הסובלים ממצב זה אינם מודעים לכך שיש להם את זה.

כיצד תדע אם גם לך יש רפלוקס? אם יש לך אחד או יותר מהתסמינים הנפוצים של רפלוקס, כדאי לפנות לאבחון וטיפול – קושי בבליעה של מזון ומשקאות, צרידות קבועה, כאבים בגרון, דלקות חניכיים, שיעול ממושך וקשיים אחרים במערכת הנשימה. ריפלוקס יכול גרום גם לשיהוקים ולהופעה של ריח רע מן הפה.אנשים הסובלים מרפלוקס, יסבלו בד"כ מהרס של השיניים- היות והחומצה העולה מן הקיבה עלולה להגיע אל הפה ובכך להרוס את השיניים. חומצה זו גם יכולה להרוס את החניכיים  ולגרום בסופו של דבר למחלות חניכיים ולאיבוד שיניים.

האבחון והטיפול ברפלוקס הנו מורכב ומותאם באופן אישי עבורך.

אחד ההרגלים החשובים ביותר, במניעה של נזקי הרפלוקס הוא – ללכת לישון על קיבה ריקה. הרמב"ם כותב בספר הרפואות שלו אף כי אדם אשר ילך לישון "וכרסו מלאה" עלול הוא לסבול מחלומות רעים ומשינה קלוקלת. האבחנה של הרמב"ם מפתיעה, יחסית לזמנו, אך דבריו תואמים גם לדברים אשר נחקרו ואומתו במחקרים בני זמננו, אשר נערכו על תהליך השינה ועל נושא הפרעות שינה.

במהלך השינה, עקב תנוחת השינה, נלחצים איברי מערכת העיכול אל הקיבה ויוצרים על דפנותיה לחץ. עיקר כיוון לחץ זה הוא כלפי מעלה. כך שבסך הכל, במהלך השינה סכום הכוחות שיפעל על מזון לא מעוכל בקיבה יהיה בכיוון מעלה. דבר זה יגרום בסופו של דבר לרפלוקס ולמעבר של חומציות מן הקיבה אל הוושט וחלל הפה. חומציות העולה מן הקיבה אל חלל הפה מעלה את הסיכוי למחלות של הפה והשיניים.

בנוסף, בעת השינה, חלה ירידה משמעותית בהפרשת הרוק, דבר אשר מעלה כמה מונים את הסיכוי להתפתחות של מחלות הפה והשיניים .

לד"ר שרית ניסיון בטיפול במתרפאים רבים אשר סבלו מנזקי רפלוקס בשיניים ובחניכיים. בזכות טיפול השיניים בשיטה הטבעית, היא הצליחה לסייע למטופלים רבים לטפל ולשמור על השיניים הטבעיות שלהם, ללא צורך בניתוחים, עקירות ו/או שתלים.

במידה ויש לך לבטים לגבי עקירות ושתלים, בוודאי תרצה להתייעץ תחילה עם ד"ר שרית, אשר לה ניסיון רב ושיטת טיפול מצליחה לשמירה על השיניים הטבעיות.

לתיאום תור לבדיקה וייעוץ במרפאת השיניים שלה ניתן להתקשר כבר עכשיו: 02-6503208