טיפים להרגלי בריאות טובים

מטופלים רבים מגיעים למרפאת השיניים הטבעית שלי במטרה מאוד ברורה,

הם באים עם הרבה רצון טוב לשנות הרגלים ולקחת את הבריאות שלהם בידיים.

אך כידוע, שינוי הרגלים אינו דבר של מה בכך ומצריך הרבה מאוד אנרגיות והשקעה.

לשם כך גייסתי גם הפעם את גנית, מאמנת אישית, כדי לתת לכם טיפים שיתנו לכם כוחות לשינוי ההרגלים:

ראשית, מהו הרגל?

 

כל דבר שאנו עושים באופן קבוע, שגרתי, בלי להקדיש לו מחשבה רבה מדי – הינו הרגל. כשאנו חוזרים שוב ושוב על סדרת פעולות, אנו הופכים למעין "אוטומט", ומסוגלים לעשות זאת גם בדיעה מוסחת ובמקביל לדברים נוספים הדורשים שימוש בחשיבה מודעת.

כשאנו מאמצים הרגלים, אנו הופכים את חיינו לפשוטים יותר, כיוון שתשומת הלב שלנו פנויה לדברים נוספים מלבד הפעולה שהתרגלנו לבצע. כך למשל, כשאנו "מתרגלים" לנהוג ברכב מבלי להשקיע חשיבה מיוחדת בכל פעם שאנו לוחצים על אחת הדוושות, קל לנו יותר להיות ערניים למתרחש בכביש ובסביבתו.

הרגל, כשמו כן הוא, מחייב תרגול. כאשר אנו מנסים לרכוש הרגל מסויים, עלינו לתרגל אותו בצורה רציפה ולהפוך את רצף הפעולות המרכיבות את ההרגל לרצף בעל סדר קבוע. יש האומרים שמספיקים שלושה שבועות על מנת לקבע את ההרגל, ויש הסבורים שנדרשת תקופה ממושכת יותר, אולם לכל הדיעות – כאשר אנו שבים ומבצעים את רצף הפעולות באופן חוזר ונשנה, ניתן לומר שרכשנו הרגל חדש. 

מה יגרום לנו לתרגל, ולקבע הרגלים חדשים?

ID-10043824 להרשמה למדריך המלא לפה בריא ויפה: – הדרכה להיגיינה אוראלית, – הרגלי תזונה, – רמדיות טבעיות,

– דברים שחשוב לדעת לפני טיפול שיניים מורכב. הזינו פרטים בטופס למטה ותקבלו גישה מיידית.

כאן עלינו לגייס רצון, התמדה ונחישות, שלצערינו אינם זמינים בשפע לכל בני האדם… לכן הרשו לי להציע לכם מספר טיפים שיעזרו לכם בכך:

רצון – חשבו מדוע אתם רוצים לרכוש את ההרגל? מהם כל היתרונות שיצמחו לכם כתוצאה מרכישת ההרגל? חשוב לראות גם את היתרונות בטווח הקרוב, וגם בטווח הרחוק. לדוגמא, אם החלטתי לאמץ הרגל של לעיסה איטית של המזון, בטווח הקצר אסייע למערכת העיכול שלי, ובטווח הארוך גם אצרוך פחות אוכל, שכן אשבע לאחר אכילת כמות קטנה יותר של מזון.

התמדה – אם נפנה זמן מיוחד לתרגול, ונהפוך את רכישת ההרגל לנוחה ונעימה עבורינו, יהיה לנו קל להתמיד. כאשר ההרגל החדש נוח ונעים יותר מההרגל הישן, קל יותר להתמיד בתרגול. כך למשל, אם נגייס עזרה חיצונית לרכישת ההרגל – של חבר טוב, של יומן התזכורות בטלפון הנייד שלנו, או של עמית לעבודה, נהיה מחוייבים יותר לביצוע התרגול ונוכל לסלול דרך קלה יותר לרכישת ההרגל החדש. תארו לכם שאתם מחליטים לתרגל את הלעיסה האיטית במהלך ארוחת הצהריים (שאתם נוהגים להתמיד באכילתה)… מה דעתכם לשתף את הפרטנרים שלכם בתרגול? לבקש מהם לפנות זמן רב יותר לארוחה המשותפת?

נחישות – זו למעשה מורכבת מהשילוב של רצון והתמדה. הנחישות הינה הערך המוסף שיצמח לכם כתוצאה מרכישת ההרגל החדש.

ושיהיה בהצלחה!

גנית

הכותבת היא מאמנת אישית, בעלת קליניקה פרטית בשכונת בית הכרם בירושלים.

לפרטים ותיאום פגישה – טל. 052-2634263