טיפול שיניים טוב אצל האמא- חוסך טיפולים אצל הילדים?

טיפול שיניים טוב אצל האימא- חוסך טיפולים אצל הילדים!

נשים רבות מגיעות למרפאתי ושואלות "יכול להיות שלילד שלי יש כ"כ הרבה חורים ובעיות בפה בגלל מה שהיה לי בפה, בזמן שהייתי בהיריון?"

ובכן, התשובה היא באופן גורף- כן!

atypical-facial-pain-after-tooth-extraction-how-dental-implant-long-hurt-35988

מחקרים רבים הראו קשר ישיר בין רמת התחלואה אצל האם בעת ההיריון, לבין רמת התחלואה אצל ילדיה בשנותיהם הראשונות.

גוף האדם נחלק לאיברים ולמדורים שונים.

כל מדור בגוף מהווה סביבה שונה מבחינת התנאים המתקיימים בה- מבחינת רמת ה PH (ישנם אזורים חומציים יותר וכאלו שהם בסיסיים יותר בגוף), הרכב החלבונים וכו'.

human_body

סביב כל תא בגופנו נמצאים 10 בחזקת 9 מיקרואוגניזמים שונים.

בדיוק, יש יותר מיקרואורגניזמים (פטריות, חיידקים, וירוסים וכו') בגופנו, מאשר תאים עצמיים.

בכל אזור שונה בגוף, מצליחים להתקיים חיידקים/ מיקרואוגניזמים שונים, אשר באופן טבעי שוכנים בגופנו. התקיימותם תלויה בתנאי הסביבה בה הם נמצאים. חלקם יעדיפו סביבה חומצית יותר וחלקם סביבה בסיסית יותר, לדוגמא.

microbiota_broadinstitute-org_gevers_cover_nature

מצב של מחלה מתפתח כאשר חלק מאותם חיידקים/ מיקרואוגניזמים מצליחים לגדול ביתר שאת ולהתגבר על הפעילות של תאי הגוף.

כאשר לאשה יש מחלות של הפה (חורים/ דלקות חניכיים, כיבים, אפטות וכו')

זה אומר בעצם, שבסביבה של הפה שלה יש מיקרואורגניזמים (חיידקים וכו') אשר גורמים לאותן מחלות. במצב כזה, אותם חיידקים יכולים לעבור, דרך זרם הדם, אל העובר.

ID-100273272

אצל העובר, תנאי הסביבה של המדורים השונים בגופו (אזור הפה, המעיים, הקיבה, חוט השדרה וכו'- כל אזור בגוף מהווה מדור שונה מבחינת תנאי הסביבה המתקיימים בו), דומים לאלו של האם. ז"א- חיידקים ה"אוהבים" לחיות בפה אצל האם, יאהבו לחיות גם בפה אצל העובר.

בשלב העוברי, מתפתחות בעצם כל השיניים. הן לא מפותחות לחלוטין אבל אותם שקיקים קטנים, אשר מהם בסופו של דבר יגדלו ויצמחו שיניים מתפתחים כבר בשלב זה.

ss_PA0505OTWEL01

חשיפה של אותם שקיקים התפתחותיים של שיניים לחיידקים (או בכלל מיקרואורגניזמים), אשר ידוע כי הם מחוללים מחלות בשיניים, תגרום להתפתחות לקויה של השיניים בעובר.

ייתכן שהשיניים ייראו בסדר גמור מבחינת המראה והצורה שלהן, אך הן יהיו חלשות יותר. לכן הן גם יהיו חשופות יותר למחלות- חורים, שחיקה ועוד.

על כן, חשוב ביותר שתדעי כי את יכולה לתרום רבות לבריאות הפה והשיניים של ילדייך על ידי היגיינה טובה של הפה וטיפול טוב ובזמן הנכון.

זה הזמן לטפל בעצמך למען ילדייך!

לקביעת תור לבדיקה חייגי עכשיו: 02-6503208