באמת צריך לטרוח ולקנות גם מנקה לשון?

brush-18729_640

 

כולנו כבר מכירים את העובדה שחייבים לצחצח את השיניים עם מברשת מדי ערב ובוקר על מנת לשמור על שיניים בריאות ויפות, אבל מה לגבי מנקה לשון?

הלשון, עקב המבנה המחוספס שלה, מהווה קרקע ללכידה של מיקרואורגניזמים רבים, המצויים בחלל הפה. בין מיקרואורגניזמים אלו ניתן למצוא- חיידקים, פטריות (הנפוצה ביניהן- קנדידה), וירוסים וכו'. על כן, חשוב ביותר לנקות טוב את הלשון. חוסר ניקוי של הלשון, יגרום לצמיחה של אותם מיקרואורגניזמים אלו, לריח רע מהפה, לעליה במחלות הפה והשיניים וכן לעלייה בסבירות לדלקות גרון, צרידות וכן בעיות נוספות.

מומלץ לנקות את הלשון באמצעות מכשיר הייעודי לניקוי הלשון. הוא נקרא פשוט "מנקה לשון". ניתן להשיג אותו בכל בית מרקחת. ישנם מספר סוגים של מנקה לשון. ד"ר שרית ממליצה להשתמש במנקה לשון ללא סיבים, מאחר ונמצא כי הוא יעיל יותר בניקוי.

ומה לגבי ניקוי הלשון פשוט עם מברשת שיניים?

מוטב לא לנקות את הלשון ע"י מברשת השיניים כי סיבי המברשת עלולים לגרום לשריטות קטנות על הלשון, אשר נמצאו כגורם סיכון לפתח סרטן הלשון.

לאחר ניקוי הלשון צפויה הטבה בתחושה במדדים הבאים: 1. ריח פה, 2. תחושה של נשימה רעננה יותר, 3. שיפור בתחושת הטעם, 4. הפחתה במצבים של דלקות גרון חוזרות ונשנות, 5. שיפור בבריאות הפה והשיניים.

 

/wp-content/uploads/2016/10/a.jpg

מתלבטים לגבי ניתוחי חניכיים? עקירות ושתלים?

לד"ר שרית שיטה יעילה ומנוסה לשמירה על השיניים הטבעיות שלכם.

לקביעת תור לבדיקה וייעוץ חייגו עכשיו: 02-6503208