איך אפשר להתגבר באופן טבעי על דלקות גרון וכיצד זה קשור לבריאות החניכיים שלנו?

הידע שניתן לך במאמר זה- יסייע לך להרגיש טוב וחזק יותר במהלך עונת החורף, יפחית באופן משמעותי את הסבל של דלקות א-א-ג ויסייע לך לצרוך פחות ימי מחלה/ מרדף אחרי ילדים חולים בבית.

עונת החורף מתקרבת לפתחנו בצעדי ענק, היא ממש כבר תכף כאן. כידוע, בעונה זו ישנה נטייה לפתח דלקות אף- אוזן גרון באופן תדיר.

אז אם אתם מוכנים להתכונן לקראת חורף בריא ונעים יותר, לד"ר שרית יש כמה עצות חשובות לחלוק עמכם.:

כדאי להבין כי הקור אינו כלל הסיבה המרכזית להיווצרות דלקת גרון כי אם נוכחות של חיידקים האוהבים להתפתח ולתקוף את הגוף במיוחד בעונת הקור.  אותם חיידקים הנם חיידקים, אשר נמצאים בגופנו כל השנה, במיוחד בחלל הפה ובכיסי החניכיים.

אם כך- מה גורם להם להתפתח ולהיות מסוגלים לגרום לנו לדלקת גרון דווקא בחורף?

כאשר קר, ידוע לנו כי דברים נוטים לנוע פחות טוב.

באותו אופן, קצב זרימת הדם שלנו פוחתת וכך גם היכולת של תאי מערכת החיסון להגן עלינו מפני אותם חיידקים פוחתת.

אז איך נמנע דלקות גרון בחורף?

  • כדאי לנוע לעתים קרובות יותר- הפסקה של 5 דקות מדי 2-3 שעות על מנת להתנועע ולהתחמם תניע את הדם במערכת ותאפשר למערכת החיסון לפעול טוב יותר ולהגן עלינו
  • לנקות טוב יותר את השיניים והחניכיים- ככל שנפחית את כמות החיידקים שנמצאת אצלנו בפה, נפחית באופן משמעותי את הסיכון לחלות בדלקות גרון.

 במידה וישנה דלקת גרון- מדוע כדאי לטפל באופן טבעי?

כיום כבר ידוע כי שימוש באנטיביוטיקה עלול לשבש את פלורת החיידקים הטובים (הפרוביוטיקה) בגוף ובכך לגרום לחזרה של הזיהום כתוצאה משימוש באנטיביוטיקה (חשוב לשים לב- במקרה שבו הדלקת לא התפתחה והתפשטה למקומות נוספים בגוף. במקרה כזה כן כדאי ללכת על טיפול אנטיביוטי.

ישנו גם פרוטוקול של טיפול אנטיביוטי טבעי וניתן להתייעץ עם ד"ר שרית לגבי הטיפול האנטיביוטי הטבעי המתאים ביותר במקרה שלך.

אילו דרכים טבעיות קיימות לטיפול בדלקות גרון:

1.ניתן לגרגר עם מי מלח+ שמן אתרי תימוס אדום. זה חריף וקטלני אבל עושה את העבודה. ד"ר שרית ממליצה להשתמש בתימוס האדום כך: לוקחים מעט מים חמים בכוס, מוסיפים מעט דבש ומערבבים פנימה טיפה אחת של שמן אתרי תימוס אדום. כאשר התמיסה מגיעה לטמפ' החדר (בחורף- תוך 5 דקות זה מוכן) ניתן לשתות את הנוזל זה "חריף אש" אבל- וואו כמה שזה מחטא ופותח מחדש את דרכי האוויר.

2.נוסחה נוספת של ד"ר שרית לטיפול במצבים  של דלקת גרון: גרגור הגרון עם מי מלח וטיפה אחת של  שמן ציפורן. שמן הציפורן יעיל ביותר וגם עוזר בשיכוך כאבי גרון היות ויש לו אפקט של אלחוש מקומי בנוסף להיותו אנטיבקטריאלי. במקרה של כאבי גרון- הנוסחה הזו מקלה באופן מיידי על הכאב ומחסלת את החיידקים שגרמו לדלקת.

כאמור- אם ברצונכם לוודא שדלקת הגרון אכן לא תחזור על עצמה ותרפא לחלוטין- עליכם לוודא שהחניכיים שלכם נקיות למשעי. אם ניקיתם טוב את השיניים והחניכיים ועדיין הדלקת לא חולפת- ייתכן בהחלט שיש לכם כיסי חניכיים עמוקים, הזקוקים לניקוי מקצועי במרפאת השיניים ולטיפול ראוי בזמן.

מחלת חניכיים, אשר לא תטופל בזמן הנכון עלולה לגרום לנזקים נוספים, החמורים הרבה יותר מאשר נטייה חוזרת ונשנית של דלקת גרון, ביניהם אובדן של שיניים וצורך בניתוחי עקירות ושתלים. לכן, במקרים אלו תוצאות הטיפול טובות יותר ככל שהוא נעשה מוקדם יותר.

במרפאת השיניים של ד"ר שרית, בנוסף לטיפולי השיניים הנעשים במרפאה, בגישה הטבעית, כל מטופל מקבל הסבר וייעוץ אישי לאורח חיים בריא, במטרה לסייע לו לשמור על השיניים הטבעיות שלו.

 

 

a

התקשר כבר עכשיו:

02-6503208

"אני מאמינה ביכולת הטבעית והמופלאה של השיניים שלנו להשתקם באופן מושלם!
בזכות טיפולי השיניים בשיטה הטבעית
אנחנו נצליח להחזיר לך את היכולת לתפקד, ללעוס את המזון ולחזור לחייך בחופשיות" 

במידה ויש לך לבטים לגבי עקירות ושתלים, בוודאי תרצה להתייעץ תחילה עם ד"ר שרית, אשר לה ניסיון רב ושיטת טיפול מצליחה לשמירה על השיניים הטבעיות.

בסוף הטיפול- גם לך תהיה היכולת לחייך כל הזמן בחופשיות!

קבע תור לבדיקה וייעוץ במרפאת השיניים של ד"ר שרית אברהם ונשמח לעזור גם לך.